Agentura Kontra Production

Agentura Kontra Production
ČEŠTINAVolba Jazyka
Language:
Dan Bárta & Illustratosphere Alice Vltava Tomáš Kočko & Orchestr Bohumír Stehlík První Hoře Milan Urza Kaspar Melichar Insania Barbora Mochowa Lena Yellow HI5 Hard to Frame U2 Desire Revival Band In Flamenus

Bohumír Stehlík

Bohumír Stehlík

Bohumír Stehlík je jeden z předních klavíristů mladší generace. Vyniká svou instrumentální zručností a neobvyklou hudební vyjadřovací schopností. Vystupuje sólově i na koncertech komorní hudby u nás i ve světě.

Bohumír vystudoval pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v klavírní třídě profesorky Iriny Kondratěnko. Po roce na Akademii múzických umění v Praze zamířil r. 2011 do Švédska, kde studoval až do roku 2016 na jedné z nejprestižnějších skandinávských hudebních škol – Hudebním institutu Edsberg pod Royal College of Music ve Stockholmu pod vedením profesora Matse Widlunda.

Bohumír je laureátem řady klavírních soutěží (např. Ljunggrenska tävlingen – 1. cena, Stockholm International Music Competition – 2. cena, Concertino Praga – 1. cena, Virtuosi per Musica di Pianoforte – 1. cena). Byl oceněn rovněž mnoha stipendii, naposledy stipendiem švédské Královské hudební akademie 2015. Vedle Dua du Rêve je členem mezinárodního souboru Ensemble D’Accord, který se věnuje repertoáru od klavírního tria až po kvintet. Kromě koncertní činnosti působil Bohumír jako vyučující na hudební akademii Ingesund při universitě Karlstad ve Švédsku a od října 2016 působí také na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně.

“...představil plynoucí hudbu plnou vášnivé energie, vroucí měkkosti a úžasných barev při téměř bezmezném využívání kapacity nástroje. Bohumír je už jeden z budoucích "rising stars".” Maria Lith, producent - komorní hudba, Kultur i Väst, Švédsko


Oficiální stránky:
http://www.bohumirstehlik.com/

Facebook: pianomyway
YouTube: bohumirstehlik