Agentura Kontra Production

Agentura Kontra Production
ČEŠTINAVolba Jazyka
Language:
Dan Bárta & Illustratosphere Alice Vltava Tomáš Kočko & Orchestr Bohumír Stehlík První Hoře Milan Urza Kaspar Melichar Insania Barbora Mochowa Lena Yellow HI5 Hard to Frame U2 Desire Revival Band In Flamenus

LENA YELLOW

Lena Yellow

Zpěvačka a autorka Lenka Jankovská aka Lena Yellow, známá například z projektů Yellow Sisters či Mateřská.com, sólově tvoří se skladatelem a pianistou Tomášem Sýkorou (držitel ceny Anděl v kategorii Jazz). Z jejich hudby sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. 

V roce 2014 společně vydali anglický debut Positivity, který vznikal v mezinárodní spolupráci. Přizváni byli vokalisté z Bostonské Berklee College of Music, australský zpěvák Yannick Tevi, Annamária Cecília d'Almeida a také zkušení hráči z domácí scény: Adam Koller (bicí, perkuse), Tomáš Fuchs (kytara), Miloš Klápště (baskytara, kontrabas). Turné k desce zakončili jako support světoznámých Incognito ve vyprodaném Lucerna Music Baru v Praze. Jejich první singl Fever zabodoval v mezinárodní soutěži Unsigned Only 2014 a singl One-Two-Three získal ocenění Akademia Music Awards The Best Song R&B/Soul (2018). V současné době připravují nové album s českými texty. 

Lena Yellow – to je mix pozitivní energie & show, kvalitních hráčských výkonů a chytlavých melodií!


Oficiální stránky:
lenayellow.com