Agentura Kontra Production

Agentura Kontra Production
ČEŠTINAVolba Jazyka
Language:
Dan Bárta & Illustratosphere Alice Vltava Tomáš Kočko & Orchestr Lena Yellow Barbora Mochowa Kaspar Melichar První Hoře Insania Štěpán Smetáček Chaotic HI5 Hard to Frame U2 Desire Revival Band In Flamenus

ŠTĚPÁN SMETÁČEK

Štěpán Smetáček

Vynikající bubeník Štěpán Smetáček se narodil do hudební rodiny otce jazzmana a matky muzikoložky. Jeho děd Dr. Václav Smetáček byl světově proslulý symfonický dirigent.

Štěpán Smetáček vystudoval Konzervatoř v Praze, obor bicí nástroje pod vedením dnes již legendárního prof. Miloše Veselého.


Od rodinné tradice klasické hudby a jazzu se odklonil již za studií, kdy začal hrát s pražskou heavy-metalovou formací Řetěz.

Po odchodu stěžejních členů na vojnu začíná plejáda jeho krátkých či dlouhodobějších angažmá, ať už pódiových či studiových.


Některá z alb, na kterých se Štěpán Smetáček podílel i autorsky, se stala zlatými či byla oceněna Akademií populární hudby.

1992-3 byl vyhlášen anketou Žebřík bubeníkem roku.

Od roku 1995 se věnuje vlastnímu autorskému projektu New Orchestra of Dreams (N.O.D.) v mnoha polohách a podobách, od studiového projektu až k bigbandu bořícímu hranice žánrů.

V roce 2009 zakládá se skladatelem a klávesistou Michalem Nejtkem a kontrabasistou Petrem Tichým avantgardní seskupení NTS.

Kromě něj se v současné době věnuje např. skupině Wanastowi Vjecy, kam se po delší době vrátil jako stálý člen.

Hraje s Alešem Brichtou, s Jankem Ledeckým nebo sólovým projektem, který se váže k nejnovějšímu albu "Old Schooll", věnuje se hudební režii, produkci a mixu hudby.

Je firemním hráčem světoznámé značky činelů Zildjian.Oficiální stránky:
http://www.smetacek.com